Suchy szampon do włosów

Wiele kobiet dba o to, by prezentować się dobrze o każdej porze dnia (a nawet nocy). Co jednak zrobić, kiedy nasza fryzura nie prezentuje się najlepiej a zmuszone jesteśmy szybko wyjść z domu? W takiej sytuacji z pomocą idzie nam specyfik o nazwie Suchy szampon do włosów.

Suchy szampon do włosów to kosmetyk idealnie sprawdzający się zarówno w warunkach domowych, jak i w podróży, gdzie trudno o umycie włosów, domagających się takiego zabiegu.
Skład suchych szamponów opiera się przede wszystkim o puder, który natychmiast odświeża przetłuszczone włosy, pochłania nadmiar sebum oraz niweluje nieprzyjemny zapach.
W składzie suchych szamponów znajdziemy ponadto witaminy i minerały o właściwościach antyoksydacyjnych oraz wyciągi roślinne o właściwościach leczniczych. Celem nawilżenia włosów producenci nierzadko wzbogacają suche szampony w glicerynę , olejki eteryczne czy naturalny jedwab.

Suche szampony to kosmetyk, który odnieść można również do preparatów, z których korzystały nasze babcie. Aby odświeżyć swoje włosy wykorzystywały one substancje pochłaniające sebum, w tym skrobię kukurydzianą, ryżową czy naturalne mikrokuleczki chłonne.

Suchy szampon do włosów – stosowanie
Suchy szampon do włosów ma postać pudru lub sprayu. Do „wymycia” włosów nie jest potrzebna woda lecz sam specyfik, którym należy wstrząsnąć przed użyciem a następnie rozpylić z odległości około 30 cm na powierzchnię włosów. Po upływie 3-5 minut szampon należy z włosów wyczesać odsłaniając odświeżone, miękkie i lśniące włosy pozbawione dzięki suchemu szamponowi nadmiar sebum.

Suchy szampon – cenne wskazówki
Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że suchy szampon nie może zastąpić zwykłego szamponu do mycia włosów tradycyjnymi sposobami. Warto skorzystać z jego mocy w sytuacjach nagłych, a więc przed nieplanowanym wyjściem z domu czy w podróży, która uniemożliwia wymycia włosów.
Zawarte w suchym szamponie cenne składniki, typu witaminy i minerały, nie są w stanie poradzić sobie również z łupieżem czy innymi problemami skórnymi.

źródło: uroda-wdziek.pl

Dodaj komentarz